Backountry běžky Sporten FORESTER 60 - 50 - 55 vosk

Velmi oblíbená česká běžka třídy Backcountry s mírami 60 - 50 - 55 a ocelovými hranami pro zimní turistické výpravy stopou i na zdolávaní neupravených cest či lehkého sněžného terénu. Hladké voskovací provedení skluznice.

Varianta
Produkt ukončen Produkt ukončen Produkt ukončen Produkt ukončen Produkt ukončen Zvolte variantu
Značka: Sporten
3 199 Kč
Kategorie: Backcountry běžky
Záruka: 2 roky
profil lyže: 60 - 50 - 55
určení: univerzálka (stopa - špatná stopa - lehký terén)
jádro lyže: dřevěné
stoupání: vosk (mazací)
hrany: ocelové
vázání: montované (není součástí lyže)
  • univerzální Backcountry běžka zkonstruovaná tak, aby projela stopou i zvládla zdolat špatné neudržované cesty a lehké sněhové závěje
  • střední šířka lyže 60 - 50 - 55 tak akorát do stopy i mimo ni
  • poctivá lyže s jádrem ze dřeva, které vás svojí čistou přírodní krásou bude těšit skrze průhledné části vrchní grafiky
  • netradičně zajímavý grafický motiv vzbuzující atmosféru horských plání v zataženém větrném zimním dni
  • ocelové hrany jistí váš skluz a podrží na neupravených cestách
  • klasické hladké mazací provedení skluznice pro vyznavače a mistry tradiční voskovací techniky a odpůrce šupin
  • doporučené vázání viz. text, není součástí lyže a dokupuje se zvlášť

Česká Backcountry běžka Sporten Forester, chcete-li po našem "lesák", je užší a univerzálnější typ z rodinného dua Backountry běžek Forester - Ranger značky Sporten postavená pro jízdu stopou i zledovatělou a neudržovanou lesní cestou či lehkým zavátým terénem. Svojí šířkou 60 - 50 - 55 je BC běžka Forester vymyšlena tak, aby se ještě tak akorát vlezla do udržované stopy na magistrále kolem vaší chalupy, ale současně byla schopna odbočit za dobrodružstvím do závějí lesní cesty, kde stopa v ten moment už prostě dál nepokračuje.

Důležitým prvkem výbavy jsou ocelové hrany, stejné jako na "alpských" sjezdových modelech lyží. Jejich úkolem je dát vaší jízdě větší oporu na zledovatělých cestách a ve sjezdech. Made in Czech Republic lyže je vyrobená mistry lyžaři u nás doma na Vysočině z poctivého dřeva, které vyniká a potěší svojí čistou přírodní krásou skrze průhledné části vrchního grafického překrytí lyže. Grafické pojetí této řady lyží je vůbec zajímavé a na pohled vzbuzuje atmosféru lesních zasněžených plání uprostřed hor v zataženém mlhavém zimním dni přesně v takových místech, kam vás vaše dobrodružná povaha požene s vaším Foresterem uprostřed zimy sněhovou fujavicí.

Pokud nejste zrovna příznivci skluznice vybavené pro stoupání protismykem (šupinami) a kloníte se k osvědčené technice mazání vosky, pak jste na této stránce správně a právě tato lyže v provedení "vosk" má pro vás skluznici v hladkém (mazacím) provedení.

Zamýšlíte-li provozovat lyži s klasickou turistickou NNN běžkařskou botou, doporučujeme zvolit turistické vázání Rottefella NNN Touring Auto. Specializované BC boty pro Backcountry vyjížďky, které kombinují vlastnosti běžkařských bot pro skluz a vedení lyže s pohorkami pro zimní turistiku Vám však nabídnou lepší vlastnosti nepromokavých a zateplených materiálů a umožní v místech, kde neprojedete, vzít lyže (nikoliv nohy) na ramena a další kus cesty prostě v klidu dojít. Mají odlišnou podrážku typu NNN BC s pevnějším osičkou snášející náročnější zacházení a hlubší vodící drážky pro jistější vedení lyže neupraveným terénem. Pro tento typ bot pak budete potřebovat plnohodnotné Backcountry vázání Rottefella NNN BC Auto či Rottefella NNN BC Manual

Vázání není součástí lyže a dokupuje se zvlášť. Lyže nemá přípravu v podobě NIS desky a je určena pro přímou montáž vázáni. Nevíte-li si rady s výběrem, nestyďte se nám napsat (obchod@zimnismecka.cz) a společně to dáme dohromady.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: