Komperdell Wild Rambler nastavitelné trojdílné trekkingové hole

Trojdílné nastavitelné, až 140 cm dlouhé, trekingové hole navržené a vyrobené v Rakousku. Svojí výbavou a cenou potěší především začínající a mírně pokročilé turisty.

Skladem 2 - 3 ks
Značka: Komperdell
1 090 Kč
Kategorie: Trekkingové hole
Záruka: 2 roky
doporučené použití: léto
provedení: skládací 3-dílné
materiál: slitina hliníku 7075-T6
max. provozní délka: 140 cm
sbalená délka: 63 cm
váha / 1 hůl: 247 g
 • maximální délka 140 cm
 • délka ve sbaleném stavu 63 cm
 • váha jedné hole 247 gramů (bez nasazeného talířku)
 • 3 díly o průměru 18 / 16 / 14 mm
 • tělo ze slitiny hliníku 7075-T6 používané pro svoji pevnost a lehkost v letectví
 • otočný šroubovací uzamykací mechanismus pro nastavení holí na požadovanou velikost
 • měkká tvarovaná rukojeť z PE materiálu
 • jednoduché poutko
 • systém výměnných talířků Komperdell Vario
 • s holemi dodávány malé letní trekkingové talířky
 • ocelové špičky
 • Made in Austria (vyrobeno v Rakousku)

Jak můžete kráčet na výletech do hor pohodlněji a ještě u toho rozvíjet své tělo a fyzickou kondici?

Trekkingové hole zapojí do turistických aktivit i vaše horní svalové partie a lépe tak rozloží fyzickou zátěž na celé tělo. Zejména v kopcovitém a horském terénu, ať s batohem či nalehko, vám ulehčí cestu. Současně zapracují i na stavu těch vašich svalových skupin, které se těšily, že budou při chůzi odpočívat. Hole na sebe ve stoupání a při sestupech přenesou značnou část zátěže a tím i snižují namáhání kloubů.

Ve zkratce tak od trekkingových holí očekáváte v ruce i na batohu pocit, že nic neváží, dost na tom, jak těžký bágl musíte nahoru na hřeben vyvléci po svých, po rocích a řadě náročných výstupů jejich konstrukce zůstane pevná a rovná a nikde nebude žádná součástka chybět, ve sbaleném stavu se spokojí s minimem místa a nebudou o sobě zbytečně dávat vědět a a i ve vlezlém deštivém počasí je snadno rozložíte či složíte. A protože do hor chodíte pro radost, měly by se vám jako i dost líbit a dělat radost, že? Není toho málo, na co musí konstruktéři myslet.

 

Komperdell Quality Made in Austria

 

Komperdell, rakouská značka, která začala už roku 1922 ve Vídni s vycházkovými a kulečníkovými holemi z lískového dřeva, dodnes "žije" horským prostředím, produkty "ladí" a vyrábí doma v Rakousku a při vývoji spolupracuje i s respektovanými osobnostmi světa profesionálních vysokohorských expedic. Využívá tak hromady zkušeností z vůbec nejnáročnějšího horského prostředí pro vás, protože přesně ví, které detaily a vlastnosti jsou ty důležité pro ulehčení i zpříjemnění vaší cesty. Zaměřuje se především na práci s materiály a řešení věčného protichůdného dilema, aby hole vydržely zacházení v podmínkách, kde není zrovna místo pro fajnovky, a přitom nešlo o masivní a těžký úctyhodný kus kovářské práce.

 

IMG_1843 _ 1280 x 637 _ ZSCZ

 

V případě Wild Rambler, neboli "divokého turisty", odhadli vývojáři u Komperdellu přesně tu správnou míru, aby vám z pohledu začínajícího či mírně pokročilého turisty hole nabídly osvědčené a potřebné vlastnosti v takovém stupni výbavy, kdy ani nad cenou nemusíte zbytečně dlouho rozjímat.

 

IMG_1846 _ 1280 x 792 _ ZSCZ

 

S vyššími modely trekkingových holí ze stáje Komperdell sdílí Wild Rambler důležitý základ. Fortelnou konstrukci složenou ze tří dílů o průměru 18 / 16 / 14 mm vyrobených z lehké a extrémně pevné slitiny hliníku 7075-T6. Jde o stejný materiál, vytvořený krátce před válkou v Japonsku a poprvé použitý při konstrukci legendárních stíhacích letadel Zero. Kde svými vlastnostmi napomohl skvělým letovým vlastnostem. V leteckém průmyslu je tato slitina používána dodnes.

 

IMG_1851 _ 1280 x 902 _ ZSCZ

 

Jednotlivé díly k sobě navzájem uzamknete léty osvědčeným šroubovacím mechanismem. Není možná tak komfortní, jako páčkové zámky, ale drží solidně a hole si nastavíte podle své potřeby a výšky až na délku 140 cm. Výhodou holí dělených na 3 části je i to, že v případě, kdy nejsou zapotřebí, sbalíte je až na úžasných 63 cm a na batohu o nich nebudete téměř vědět.

 

IMG_1848 _ 1280 x 790 _ ZSCZ

 

Důležitým prvkem výbavy je rukojeť. S ní přicházíte do styku vůbec nejčastěji a nejdéle. Jak pohodlně se vám drží proto rozhoduje o vašem pocitu a dojmu z celého výletu. Wild Rambler mají rukojeti z plastu, příjemně tvarované do ruky a doplněné jednoduchým poutkem.

 

IMG_1849 _ 1280 x 783 _ ZSCZ

 

Na druhém konci holí najdete odolné ocelové špičky a malé letní trekkingové talířky. Systém Komperdell Vario má výhodu výměnného provedení talířků. V případě potřeby si můžete zvolit jiný typ (velikost) talířků z nabídky značky Komperdell (jako dodatečná výbava se dokupují zvlášť).

Co říkáte? Už se na svůj příští výlet do hor začínáte těšit?

Mountaineers _ 1280 x 630

 

Gerlinde Kaltenbrunner _ 1280 x 630

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu